skip to Main Content
psani

Jak jsme spustili nový startup CopyVčelka.cz

Dnešní článek na včelím blogu bude trochu netradiční. Zkusím vám v něm odhalit příběh, který stojí za vznikem zbrusu nového starupu CopyVčelka.cz, který jsme na Včelišti spustili. Jde z mého pohledu o revoluční službu copywritingu šitou na míru všem, kteří dělají obsahový marketing nebo potřebují pravidelně nové texty pro svoje weby.

Včeliště.cz bylo, troufám si tvrdit, u zrodu českého obsahového marketingu. Jako první jsme sepsali celistvý seriál o tomto novém trendu na našem blogu a publikovali první tištěnou knihu o obsahovém marketingu na internetu. Mnoho uspořádaných přednášek, elektronických publikací, videí a dalších věcí, které na Včelišti plánujeme v následujícím půlroku, nám poskytlo spoustu znalostí. Měli jsme možnost si vše vyzkoušet v praxi a nasbírat cenné zkušenosti s děláním obsahového marketingu nejen pro naše projekty, ale i pro klienty Včeliště.

Protože mám ale touhu vždy pomoci s marketingem co nejvíce lidem, pořád jsem přemýšlel nad něčím, co pomůže dělat obsahový marketing jakékoliv firmě v ČR, která chce využít velkého potenciálu této formy internetového marketingu.

Mým cílem je, aby mohl obsahový marketing dělat samostatně například marketingový manažer nebo klidně i sám vlastník firmy, pokud jde o malý projekt. Aby k sobě nepotřeboval dalších 10 lidí, kteří mu budou pomáhat s obsahovým marketingem, protože ten v jednom kvalitně téměř nejde dělat, jak často sami vidíme okolo sebe. Přitom jsme si byli vědomi určité složitosti, určité omezenosti a nedostupnosti spolupráce s marketingovými agenturami, jako jsme například my na Včelišti. Hledali jsme proto koncept, který by byl dostupný pro všechny. A první část mozaiky směřující k tomuto cíli je náš nový startup CopyVčelka.cz.

copyvcelka hlavni strana

CopyVčelka je způsob, jak outsourcovat tvorbu všech různých textů, které moderní firma každý měsíc potřebuje ke své propagaci, a to nejen při obsahovém marketingu. Chtěli jsme přijít s něčím úplně novým a jednoduchým, proto nabízíme na míru šitý copywriting. Vždy, když budete něco potřebovat napsat, nám pošlete e-mail se zadáním a my to zpracujeme.

Náš nový startup dle mého vyplňuje mezeru na českém trhu a nabízí připravený tým specialistů, kteří napíší vše co potřebujete a jasné termíny dokončení, které dopředu znáte. Do projektu jsou zapojeni zkušení copywriteři, kteří prošli náročným sítem a tréninkem. Každý text prochází profesionální korekturou. Na vylepšování a přípravě obsahu se podílí obsahový stratég. Zákazníkům připravujeme balíček spolupráce na míru jejich potřebám.  Za dobu nabízení obsahového marketingu jsme si ověřili, že zvládáme dobře zpracovat téměř všechna témata, včetně těch odbornějších, když zapojíme správný proces a získáme dobré zadání. V případě obtížné tematiky do procesu přípravy obsahu umíme zapojit tzv. „odborného garanta“, který bude hlídat faktickou stránku obsahu.

CopyVčelka.cz je ideální pro psaní textů, jako jsou články, texty na sociální sítě, propagační texty, podstránky, textování produktů, kategorií, e-mailů, textů pro jakékoliv propagační materiály, e-booky, případové studie, prostě téměř na vše, na co si vzpomenete. Na blogu CopyVčelky jsou uvedeny příklady využití služby pro B2B firmu nebo třeba e-shop. Služba si, doufám, najde své zákazníky i mimo obsahový marketing. Může být pomocnou rukou pro malé agentury a webová studia, při optimalizaci pro vyhledávače, profesionály na poli affiliate, malá česká média a další podobné firmy a organizace.

Super na projektu je to, že psaní textů můžete využít jen tehdy, když ho budete potřebovat. Dle vašich potřeb vás zapojíme do přípravy obsahu, umíme pro texty připravovat i obrázky, vkládat je na web či sociální sítě. Najednou budete mít spolehlivého partnera, který vám může i formulovat šablony automatických e-mailů, napsat poutavou pozvánku na firemní party, přepsat video do textové podoby a desítky dalších věcí, které jste doteď nemohli dělat, protože na to nebyly v týmu kapacity ani nálada.

Nyní je CopyVčelka.cz v prvotní fázi, kdy přijímáme omezený počet nových zákazníků. Další měsíc, pokud půjde vše dobře, umožníme vstup i dalším zákazníkům, kteří se rozhodnou vyzkoušet tuto službu.

psaci stroj

Pro představu, na čem jsme již pracovali, si můžete prohlédnout ukázky textů. Pro média jsme připravili speciální stránku se základními informacemi a podklady, všichni ostatní najdou vše potřebné na stránkách CopyVčelky (jako jak to funguje, kolik to stojí nebo časté otázky).

Držte nám, pilným včelkám, palce. Projektu osobně hodně věřím, doufám, že se nám povede. Pokud byste chtěli být mezi prvními, kdo bude CopyVčelku využívat, můžete si službu rovnou objednat. V této úvodní fázi máme prostor pro maximálně další 3 zákazníky. Ostatním se místo možnosti objednání objeví možnost zarezervování si místa pro následující měsíc, kdy otevřeme brány služby dalším. Ti, kteří si místo zarezervují, budou mít přednost.

Sdílejte:

Zakladatel projektu Včeliště. Pracuje na mnoha českých i zahraničních projektech, pro které zajišťuje optimalizaci pro vyhledávače.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top