skip to Main Content

SEO audit stránek hodinkytimex.cz

Prohlédněte si můj druhý SEO audit, tentokrát pro webové stránky HodinkyTimex.cz, ve kterém se dozvíte několik doporučení na opravu chyb, které vám brání v úspěchu při optimalizaci pro vyhledávače. Web do SEO auditu přihlásil Karel Šamořil, za což mu děkuji.

V 19-ti minutovém videu postupně projdu 4 základní nedostatky, které z hlediska SEO dělí web od více návštěvníků z vyhledávačů. Sami si můžete na svých stránkách zkontrolovat, jestli tyto nedostatky na svém webu nemáte i vy. Pokud ano, může vám dnešní video pomoct s optimalizací pro vyhledávače.

Předem bych chtěl zdůraznit, že nejde o úplnou SEO analýzu, která vám pomůže zhodnotit veškeré aspekty, problémy a nedostatky na vašich stránkách, včetně nabídnutí nejvhodnějšího řešení. Taková analýza by trvala mnoho hodin videa pro jeden web. Tento příklad má sloužit k zmínce několika problémů a pomoct majiteli stránek i ostatním, kteří se na video dívají.

Na video se podívejte zde. Pro více detailů si ho můžete zobrazit i v HD kvalitě.

Chcete, abychom udělali SEO audit i pro váš web? Přihlaste ho zdarma zde.

Do komentářů mi prosím napište, jestli se s podobnými problémy potýkáte i na vašem webu, případně jak byste je napravili vy.

SEO audity od Včeliště

Podívejte se na videa o SEO auditech od Včeliště!

Sdílejte:

Zakladatel projektu Včeliště. Pracuje na mnoha českých i zahraničních projektech, pro které zajišťuje optimalizaci pro vyhledávače.

6 komentářů k zobrazení

 1. Dobrý den Josefe.
  Díky za vzorovou hrubou analýzu webu. Ve spoustě věcí určitě s tebou souhlasím.
  Trochu bych polemizoval o TITLE jednotlivých produktů. Určitě bych nechal v názvu označení modelu hodinek (např. A12566G), poněvadž se dle mého nejedná o katalogové číslo, ale o označení modelu. Navíc podle tohoto ukazatele se mohou produkty lépe párovat na zbožových vyhledávačích a dle Návrhu klíčových slov v Skliku se i podle označení modelu vyhledává. Určitě bych vynechal R v kroužku, pokud to nevyžadují nějaké licenční podmínky.
  Za jako větší nešvar této verze Prestashopu bych viděl absenci relevantního nadpisu H1 na všech podstránkách eshopu. Bohužel tato verze kopíruje text z H1 homepage na všechny podstránky (navíc přes obrázek) a nadpisy podstránek pak dává do H2, což rozhodně není ideál. Další slabinou této verze Prestashopu je neresponzivní šablona.
  Zde by pomohlo přejít na vyšší verzi Prestashopu, která má tyto nedostatky vyřešené.
  Jinak jak tvrdíš na videu: chyb by se našlo rozhodně mnohem víc.
  R.

  1. Radek: Já netvrdím, že mám vždy pravdu ani že se vyznám v označení modelů hodinek. Možná by stálo za to kód modelu nechat, ale stále nejsem přesvědčený o tom, že by tomu mělo být jinak než jsem popsal na videu. Okomentoval jsem to co si myslím, že by bylo pro normálního uživatele nejlepší. Otázka však je, jak asi naznačuješ, kdo tento typ hodinek kupuje. To by bylo třeba zjistit, ale na to nebyl v rámci SEO auditu čas.
   Párování ve zbožových vyhledávačích může probíhat pomocí EANu či produktového čísla. Ten ale určitě nemusí být v názvu produktu ani v titulku.
   Hledanost sériových čísel je dobrá připomínka, na to jsem nepomyslel.
   Ano jak říkáš, věcí tam je ještě hodně, ale to bych už dělal spíš SEO analýzu než krátký audit.
   Díky za komentář.

 2. Josef: Ještě se malinko dotknu těch zbožových vyhledávačů a jejich párováni dle EANu. Podle posledních dostupných informací, kdy jsem se o zbožové vyhledávače detailněji zajímal, byly podle EANu párovány především produkty spotřební elektroniky. Např. s hodinkami to bylo složitější. Někteří výrobci resp. autorizovaní dodavatelé pro ČR EAN u některých značek vůbec nedodávali a tím se párování na Heurece či Zbozi komplikovalo. Jen právě díky zanechání řetězce s označením modelu hodinek párování ulehčovalo.
  Jinak rozhodně dobrá práce!

 3. Radek: To máte pravdu. Těžko někdy párovat produkt, který k sobě nemá druhý pro porovnání. Pokud by to pro párování mělo reálný smysl a EAN by u produktů nefungoval, je možné použít značky jak PRODUCT tak PRODUCTNAME. Název produktu, který předáváte zbožovým vyhledávačům, nemusí být úplně ve shodě se jménem produktu, může to být například právě jméno produktu + kód. Ale nemá smysl to řešit, když nemáme konkrétní příklad a nevyzkoušeli jsme to. Díky za váš příspěvek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top