skip to Main Content

Zachraňte svá data z Universal Analytics

Nástroj Google Analytics 3 (Universal Analytics) končí k 1. 7. 2024. Od tohoto dne ztratíte veškerý přístup k cenným historickým datům o návštěvnosti, konverzích a chování zákazníků na vašem webu v posledních více než 10 letech. Abyste o žádná zásadní data nepřišli, připravíme vám zálohu nejdůležitějších z nich, vizualizujeme je v interaktivním reportu a v případě zájmu je také importujeme do nástroje BigQuery.

Chci vytvořit zálohu dat
Záloha Universal Analytics.

Proč je důležité zálohování historických dat z Universal Analytics?

Pokud to neuděláte, ke svým datům už se nikdy nedostanete. Data o návštěvnících, zdrojích návštěvnosti a chování zákazníků na webu, která jste před příchodem Google Analytics 4 ukládali do nástroje Universal Analytics, jsou cenným aktivem vašeho projektu a nikdy nevíte, kdy se vám budou znovu hodit.

Historický kontext

Data ze starých Google Analytics vám umožňují porovnávat výsledky s novějšími daty z Google Analytics 4. Díky tomu budete moci identifikovat trendy, změny v chování uživatelů a výkonnost marketingových kampaní v čase.

Strategické rozhodování

Přerušení datové sady může vážně ovlivnit vaše možnosti dělat strategická rozhodnutí postavená na datech. Zálohou si zajistíte přístup k údajům, které už nové Google Analytics 4 nenabízí, a získáte tak konkurenční výhodu.

Vývoj a inovace

Historická data poskytují důležité informace pro vývoj nových produktů a pro vylepšení marketingu. Analýza trendů a uživatelských vzorců vám pomůže objevit nové příležitosti pro inovaci.

Jak vypadá záloha dat

Pomocí speciálního nástroje a připravených šablon dokážeme rychle vyexportovat vše důležité. Vy tak nemusíte trávit hodiny času, bojovat s limity počtu metrik a exportovaných řádků a platit drahý software pro zálohu historických dat. Ta vám naservírujeme v přehledné formě tak, abyste se v nich vyznali.

V interaktivním reportu si je budete moct kdykoliv procházet, filtrovat si konkrétní časová období a pracovat s daty podobně jako v Google Analytics. Získáte od nás tabulku obsahující nejdůležitější metriky, a to buď ve formátu online tabulek Google, nebo Microsoft Excel. Dále vám připravíme report v nástroji Looker Studio a v případě zájmu zajistíme i kompletní export dat do BigQuery.

Export dat do tabulky

Nejdůležitější data a metriky z Universal Analytics dostanete přehledně ve zdrojové tabulce. Budete tak mít k dispozici zálohu, o kterou nepřijdete.

Přehledný interaktivní report

Data z Universal Analytics pro vás vizualizujeme pomocí nástroje Looker Studio v interaktivním reportu, kam budete mít vždy přístup. Hodit se vám budou přehledné grafy a funkce jako filtrace dle data.

Kompletní export do BigQuery

Když budete chtít, rádi vám kompletní data importujeme do nástroje BigQuery, kde s nimi můžete dále pracovat.

Jak vidí ostatní spolupráci s námi

U Včeliště jsme konečně nalezli skutečnou IT podporu. Jejich služby jsou vysoce profesionální, při komunikaci se zákazníkem vše přehledně vysvětlí a vysvětlení přizpůsobí technické úrovni zákazníka tak, že nemusí trpět komplexem méněcennosti. Zadaná práce byla vždy dodaná včas a perfektní. Nikdy nebyl problém cokoli osvětlit, úkol vzali za svůj a snažili se, aby navrhované změny dávaly smysl a splnily naše představy.

Logo anglictina-hry.cz

Se Včelištěm spolupracuji přes rok a je to poprvé za několik let, kdy jsem narazil na firmu, která opravdu pracuje a rozvíjí moje podnikání. Perfektně se s nimi domluvíte, mají promyšlené komunikační rozhraní, v němž přehledně vidíte, co se kdy dělo. Co řeknou, to udělají. Ještě nikdy jsem nespolupracoval s nikým, kdo by opravdu plnil své sliby a nesnažil se mě natáhnout nebo obrat. Už nikomu jinému, kromě Včeliště nevěřím a marketing bych nikomu jinému nesvěřil.

Záloha dat z Universal Analytics za výhodou cenu

Abychom mohli vaše data zálohovat, potřebujeme jen přístup do vašich Google Analytics. V případě exportu do BigQuery ještě přístup do Google Cloud. Výsledek vám zašleme do pár dní a za výhodnou cenu od 1 900 Kč.

Rozsah zálohy bude vyhovovat většině z vás. Limit v exportovaných datech činí max. 1 000 000 řádků. Většinu dat lze filtrovat dle data po dnech, statistiky stránek, produktů a cílů jsou pak k dispozici za celé exportované období. V rámci balíčků záloha Universal Analytics a Záloha do BigQuery si vyhrazujeme právo v případě technických limitů omezit časové období.

Máte zájem o individuální nabídku nebo více informací?

Napište nám svou představu a požadavky nebo nám zašlete své dotazy ohledně exportu dat z Universal Analytics. Odpověď vám pošleme do druhého pracovního dne.

Back To Top