Jak vypadá váš pracovní stůl? Štosy pečlivě srovnaných papírů? Šanony poskládané podle abecedy a kalendář oblepený papírky, které ihned po splnění úkolu přesouváte do prázdného odpadkového koše? Nebo se naopak deska pracovního stolu prohýbá pod nánosem prázdných euro složek, papírů ledabyle naházených na kupkách a kalendář vlastně vůbec nemáte? Říká se, že „pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos.“ Souhlasíte? Dnešní řádky budou věnovány inspirativnímu pracovnímu prostředí, ve kterém budete podávat maximální výkony! Pojďme na to!
O extrovertech se obecně traduje, že jednou z věcí, kterou nesnáší je puntičkářství. Tužky seřazené podle velikosti nebo barvy či lepicí papírky pro zaznamenávání důležitých úkolů na jejich pracovním stole nehledejte. Připravte se na prázdné hrnky od kávy, PET lahve válející se pod nohama a plechovky nedopitých energeťáků. Extroverti se zaměřují na mnohem důležitější věci, mezi které patří například slíbené pivo s partou přátel po práci nebo dokončení revize dokumentu, kterou tak dlouho odkládali. Ve své podstatě jsou to nenapravitelní prokrastinátoři a takový „pracovní chaos“ (nebojme se jej nazvat nefalšovaným pracovním bo*delem) jim zkrátka vyhovuje. K akci je donutí až hořící termín a stres, který je pro ně zásadním hnacím motorem.
Naproti tomu introverti potřebují mít vše nalajnované do posledních detailů. Zasednout ke stolu extroverta by je pravděpodobně položilo na lopatky. Občas se může zdát, že to s chorobným úklidem malinko přehánějí, a extroverti se u nich na návštěvě necítí zrovna dvakrát ve své kůži. Na druhou stranu jistá dávka organizovanosti a pečlivosti posouvá introverta k novým výzvám a úkolům a jeho tlak je i před deadlinem v normě. Precizně uklizený pracovní stůl, nástěnka plná důležitých údajů a připomínek, stejně jako kalendář, na kterém se na konci týdne neobjevuje ani jeden barevný papírek – i to patří mezi typické znaky introverta.
Jestliže se ve výše popsaných charakteristikách nepoznáváte a přesto, že jste introvertem, se na vašem pracovním stole „nedá hnout“, nebo naopak jako extroverti milujete věci precizně seřazené do komínků, zapomeňte na předsudky a obecně uznávané typologie osobností a vyzkoušejte raději následující rady a tipy, které pomohou vaši kreativitu nastartovat na maximum!
Kritiku ostatních berte s rezervou a nebojte se být kritičtí především sami k sobě. Na druhou stranu si však nedělejte těžkou hlavu z výzev, které nedopadly tak úplně podle vašich představ. Poučte se z případných chyb a berte je jako novou zkušenost, od které se odpíchnete při další práci. Mějte také na mysli, že kreativita nemá nic společného s vaší vnitřní hodnotou, která se odvíjí od mnoha různých faktorů. Pokud zkrátka označil klient výsledek vaší práce za málo kreativní, nic to nemění na tom, že v jiných oblastech můžete excelovat! Možná jste měli jen špatný den nebo s vaší kreativitou nepěkně zamávalo vnitřní rozpoložení. Pokud vás ale kritika stejně semele, koukněte, jak se s ní vypořádat.
Žádný komentář k zobrazení