Znáš reklamní systémy Googlu a Seznamu jako své boty? Chceš pracovat odkudkoliv a vytvářet reklamy…
Rozhovor: Google a jeho budoucnost očima Larryho Page
Dnes vám na našem blogu přinášíme souhrn rozhovoru s Larry Pagem, spolu-zakladatelem společnosti Google, který ho poskytl před několika dny pro TED2014. Mluví v něm o budoucích plánech Googlu a projektech, které se možná za několik let stanou běžnou součástí našeho života. Rozhovor podává unikátní náhled na společnost Google. Podívejte se na budoucí možné trendy a zkuste se chytit příležitosti. Třeba najdete spojení vašeho podnikání a budoucích plánů Googlu. Nebo se alespoň inspirujete.
V tomto článku se pokusím vyzdvihnout nejdůležitější pasáže rozhovoru. Celý záznam si můžete prohlédnout v následujícím videu:
Stručný obsah rozhovoru
Larry v rozhovoru v rámci TED2014 uvádí svou moderovanou řeč tím, že Google má před sebou ještě dlouhou cestu. Stále ještě nerozumí zdaleka tolika informacím, aby mohl být považovaný za dokonalého robota. Ještě stále se má hodně co učit o kontextu a jednotlivých uživatelích, kterým chce nabídnout přesně to, co hledají.
Další zajímavým přáním Larryho Page a společnosti Google je propojit internetem celý svět. V rozhovoru se dozvíme o plánovaném vybudování jakési sítě balónů, které budou schopny připojit k internetu i ty dvě třetiny světa, které zatím žijí bez internetu. Tento plán se prý promýšlí již 5 let, během nichž se použití balónů ukázalo být levnější než použití satelitů.
Řeč přišla i na problematiku soukromí a bezpečí, ke které Larry dodává, že Google chce být v této oblasti transparentní. Společnost Google data sice od uživatelů získává, ale Larry chce, aby uživatelé věděli, co získávají, a měli o tom přehled. Příkladem této transparentnosti je prý možnost anonymního módu v Google Chrome, který umožňuje uživatelům vybrat si možnost prohlížení obsahu bez sběru historie vyhledávání, lokace a dalších metrik.
V rozhovoru zmínil i plán uveřejnění anonymních dat o zdravotním stavu lidí, které mohou pomoct při výzkumu a k záchraně životů. Takový projekt by mohl zachránit třeba 100 000 životů každý rok.
Mezi další témata rozhovoru patří i automobily bez řidiče, cesta na Mars a další odvážně myšlenky a projekty, které se honí hlavou jednoho ze zakladatelů společnosti Google. Pokud umíte alespoň trochu anglicky, můžete si přehrát originální video. K dispozici jsou i anglické titulky pro lepší porozumění.
K ruce mi při psaní shrnutí byl článek ze searchenginejournal.com.
Ľudia sa už na planétu nezmestia, sú krajiny, kde nemajú čo jesť a niekto vynakladá prachy na to, aby sa zvýšil počet ľudí na Zemi? Úplné potlačenie prirodzeného výberu skončí degradáciou ľudstva.