skip to Main Content

Vybíráme vhodný software pro e-mail marketing

V minulých článcích jsme společně probrali základy e-mail marketingu, které byste rozhodně měli znát. Seznámili jste se s jednotlivými typy marketingových e-mailů, abyste věděli, jaký typ e-mailu budete pro konkrétní fáze nákupního cyklu zákazníka používat. Mělo by vám být jasné, že e-mail marketing bez promyšlené obsahové strategie nemá takovou účinnost, jako má s ní.

Teď jste pravděpodobně ve fázi, kdy vás e-mail marketing oslovil, ale tápáte, jak s ním začít. Pro kvalitní e-mail marketing je nutné si zvolit vhodný nástroj, který k němu budete pravidelně používat. Víte už, jaký to bude? Pojďme se společně podívat na nejznámější zástupce pro e-mail marketing jak z prostředí českého, tak i cizího. Na výběr máte buď z aplikací, které poběží na vašem serveru, nebo z webových řešení, které vám představím v následujícím článku.

České rozesílací webové nástroje pro e-mail marketing

V českém prostředí existuje několik webových nástrojů vhodných pro hromadné rozesílání e-mailů, z nichž na trhu dominuje SmartEmailing (provizní odkaz) od Davida Kirše. Pojďme se na každý z nich podívat podrobněji.

SmartEmailing

Největší výhody tohoto nástroje jsou:

 • České prostředí.
 • Intuitivní ovládání.
 • Snadné vytváření kampaní/autoresponderů i bez znalosti prostředí či e-mail marketingu.
 • Zkušební verze zdarma – i když časově omezená.

SmartEmailing (provizní odkaz) je oblíbený český nástroj pro hromadné rozesílání e-mailů. Oproti zahraničním nástrojům je jeho cena nižší, ale nemá takové možnosti nastavení jako MailChimp či GetResponse. I přesto jsou pro většinu lidí jeho funkce dostačující a v České republice je v současné době nejpoužívanějším nástrojem pro hromadné rozesílání e-mailů.

SmartEmailing

Mailkit

Mailkit je aplikace nejen pro hromadné rozesílání newsletterů, ale i SMS. Má podobné funkce jako SmartEmailing.

 • České prostředí.
 • Jednoduše v něm vytvoříte e-mailové kampaně včetně pokročilé personalizace zpráv.
 • Máte k dispozici neomezený počet příjemců vedených v databázi a jejich případný snadný import.
 • Automatická kontrola SPAM skóre kampaně.
 • Výkonné statistiky.

Zajímavé srovnání Mailkitu s konkurenčním SmartEmailingem si můžete přečíst zde.

MailKit

Senty

Senty.cz je projekt české společnosti BlackRabbit. Hlavní výhody Senty oproti konkurentům jsou:

 • Pevná cena za jeden odeslaný e-mail.
 • Platíte vždy jen tolik, kolik odešlete.
 • Špičková ochrana proti označení jako spam.

Oproti ostatním českým, ale i cizím nástrojům je Senty výhodným tipem pro ty z vás, kteří chtějí na e-mail marketingu ušetřit. Senty k hromadnému rozesílání e-mailů využívá cloudovou aplikaci od Amazon a možnosti systému jsou oproti dvěma zmíněným nástrojům výše jednodušší.

Senty

Cizí rozesílací webové nástroje pro e-mail marketing

Z cizích e-mail marketingových nástrojů bych rád vyzdvihl především dva: MailChimp a GetResponse. Oba dva aktivně využívám, takže vám mohu zprostředkovat svou osobní zkušenost.

MailChimp

MailChimp je v základní verzi zdarma. Můžete měsíčně rozeslat 12 000 e-mailů a celkový počet kontaktů, které smíte v režimu zdarma spravovat, je 2 000. Výhodou, ale i nevýhodou MailChimpu je množství funkcí a různých nastavení. Začátečník se v systému snadno ztratí a letošní nový redesign tomu příliš nepomohl.

I přes to je však MailChimp opravdu mocný nástroj a mezi dostupnými systémy v současnosti patří mezi ty nejsofistikovanější. MailChimp využívají stovky tisíc klientů, a to už o určitém úspěchu opravdu svědčí. V systému naleznete:

 • Přehledné statistiky.
 • Reporty.
 • A/B testování.
 • Automatické napojení na řadu CRM a CMS.
 • Pohodlná personalizace.
 • Žádné zřizovací poplatky.
 • Velmi kvalitně zpracované video (a jiné) návody.

Jeho hlavní nevýhodou je vyšší cena za jednorázové rozeslání menšího množství e-mailů. Hodit se tedy bude především správcům větších kampaní, kteří rozesílají e-maily pravidelně a ve velkém množství.

MailChimp

GetResponse

GetResponse (provizní odkaz)  je podobně silný nástroj, jako je MailChimp, ale jeho ovládání je o poznání snadnější a lépe pochopitelné pro začátečníky. Oproti MailChimpu má množství výhod:

 • Pěkný design responsivních e-mail šablon.
 • Velice promyšlené autorespondery.
 • Několik editorů pro snadné vytváření e-mailových šablon.
 • Už v programu můžete vytvářet landing pages.
 • Pohodlné sdílení newsletterů přes sociální sítě.
 • Jednoduchá tvorba formulářů.
 • Náhledy, jak váš e-mail bude vypadat v různých prohlížečích a e-mailových schránkách.

Zajímá vás, v čem je GetResponse (provizní odkaz) lepší než konkurence? Nyní má GetResponse přes 300 000 aktivních účtů, je k dispozici verze zdarma a má o 68 % vyšší doručitelnost než konkurence. Neomezené autorespondery a další vychytávky jsou podle mého názoru ty věci, které z něj dělají jednu z nejlepších e-mail marketingových aplikací na trhu.

Jakou aplikaci používáte k hromadnému rozesílání e-mailů vy?

32 způsobů sběru e-mailových kontaktů

Stáhněte si 32 způsobů sběru e-mailových kontaktů, které nastartují Váš e-mail marketing.

Sdílejte:

Konzultant Včeliště.cz se zaměřením na obsahové strategie, copywriting a SEO. Více o něm naleznete na Impleo.cz nebo sledujte jeho Twitter a Google+

9 komentářů k zobrazení

 1. Zkoušel jsem MailChimp, ale je u něj pár věcí, které mi nevyhovují a kvůli kterým jsem to zatím opustil. Na druhou stranu má zdarma verzi až do výše 2000 odběratelů, což je skvělé.
  Píšete, že GetResponse má taky zdarma verzi. Nějak ji ale v ceníku nevidím

 2. Ahoj Tomáši, dík za článek/přehled. Já osobně dávám přednost německému Klick-Tipp, zejména v nejnovější verzi s tagama a na jednom jediném seznamu je podle mého názoru bezkonkurenční. Ještě hodlám vyzkoušet PureLeverage – mají teď velikou afil-akci na netu (MLM), ale za těch 25 USD/m nabízejí prakticky vše potřebné pro úspěšný byznys na internetu. Oba programy mají samo pro někoho tu nevýhodu, že nejsou v češtině… Díky vám všem za Včeliště.cz, je sqwjelé!

 3. Dobrý den Tomáši,

  jak jste přišli na to že má Senty špičkovou ochranu proti spamu? Je to ve své podstatě ukradený počeštěný software který posílá e-maily přes Amazon SES, tudíž se tam žádná ochrana před spamem nekoná.

  My jsme po dlouhém váhání nakonec skončili u Ecomail.cz, rozhodně z toho co jsme viděli nabízí nejlepší poměr cena / výkon. Možná by bylo dobré doplnit v rámci článku.

  Honza

 4. Ahoj, já jsem zkoušela ecomail, ale ten byl hlavně pro eshopaře, pak jsem zkusila mailchimp a nakonec jsem skončila u ngemailing.cz kde jsem doteď. Je to nejlevnější varianta a navíc je to celé v češtině. 😉 Petra

 5. Zdravím a děkuji za zajímavé shrnutí. 🙂 Pracuju s MailerLite a zatím jsem nenarazila na nic, s čím bych byla nespokojená. Připadá mi snadný na orientaci i ovládání a podle recenzí, co jsem našla na netu, vyjde při vyšším počtu odběratelů i cenově lépe než třeba MailChimp.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top