skip to Main Content
Konference Ženy v Byznysu.

Ženy na volné noze, je tu akce přímo pro vás!

#inzerovanyprispevek

V polovině června se koná akce, která zaručeně nadchne ženy podnikatelky – konference Ženy v byznysu. Pokud jste na volné noze nebo potřebujete posunout svůj byznys, dorazte. Odnesete si nové znalosti, know-how a z očí do očí si popovídáte se ženami, které také mají vlastní IČO a mají vám co předat. Na otázky odpovídají organizátorky Katka a Alena.

Na co je akce zaměřená a kdo si z ní odnese nejvíc?

Konference Ženy v Byznysu je pro každou podnikatelku a ženu na volné noze, i tu začínající, která má chuť se dozvědět praktické informace pro své podnikání, konkrétní know-how a inspiraci pro svůj byznys přímo od lidí z praxe. Můžete se těšit na celodenní akci nabitou workshopy, přednáškami a panelovými diskuzemi. Nechybí ani networking v podobě grilování na terase a uvolněná přátelská atmosféra.

A co ženy na mateřské, co mají v plínkách nejen své děti, ale zatím i podnikání?

I ty si tu přijdou na své! Vybraná témata přednášek a workshopů totiž pomohou ženám v úplných začátcích rozjezdu vlastního byznysu, a to i když mají či očekávají děti.

Jde o čistě dámskou jízdu?

Mužům rozhodně není vstup zakázán. Ať klidně dorazí. Jen je potřeba počítat s tím, že celá komunikace bude směřovat k ženám. Inspiraci tu ale mohou najít i pánové. Navíc tu potkáte muže i jako zkušené řečníky a moderátorem panelové diskuze bude Michael Rozsypal z Českého rozhlasu Plus.

Co bylo prvotním impulsem pro vznik konference?

(odpovídá Katka, zakladatelka facebookové skupiny Ženy v byznysu a organizátorka akce)

Před téměř rokem a půl jsem založila na Facebooku skupinu Ženy v Byznysu. Skupina slouží k výměně zkušeností mezi ženami, které podnikají nebo si budují vlastní kariéru. Nyní má tato skupina přes 800 členek, které se setkávají také ve skutečném životě. Jednou za čas máme totiž i setkání s praktickým workshopem. Je neskutečné, kolik zajímavých informací a praktických rad i podpory se mezi komunitou předává.

Jak se vám podařilo konferenci pro ženy zrealizovat?

(odpovídá Alena, organizátorka akce)

Na konci roku 2018 vznikl nápad připravit vlastní konferenci a předat praktické informace a know-how dál. S Katkou jsme kolegyně, kamarádky, a hlavně akční ženy, které rády vzdělávají a propojují lidi. Obě máme několikaleté zkušenosti z marketingu. Samy víme, jaké je to být na volné noze či podnikat. Proto jsme se rozhodly připravit praktickou konferenci nejen pro ženy, které jsou v začátcích své cesty, ale i pro ty, které se právě potřebují posunout. Není to ale jen o znalostech, předání inspirace – chceme dát možnost i „networkovat“, propojit se mezi sebou třeba právě na večerním setkání, který následuje hned po konferenci. Výhodou je, že se vše děje na stejném místě.

Kdo bude na konferenci přednášet a předávat své zkušenosti?

Řečníci na konferenci jsou pečlivě vybráni podle schopnosti předat velmi prakticky, nikoliv jen teoreticky, své znalosti. Velký důraz klademe také na workshopy. Těch máme v plánu 6. Účastníci si z nich mohou vybrat tři, které jim padnou jako ulité. Mluvit budou ti, co vedou nebo založili úspěšné firmy, vynikají ve svých oborech nebo mají za sebou úspěšnou kariéru. Potkáte tu například:

 • Vandu Horáčkovou Seidelovou, zakladatelku Mom4moms.cz, která získala zkušenosti z politického lobby i byznysu ze zahraničí, její přednáška nese název Jak podnikat na mateřské,
 • Davida Fojtíka, specialistu v oblasti leadershipu, manažerského rozvoje a prodeje, který bude mluvit o komunikaci muž vs. žena v byznysu,
 • Evu Čejkovou Vaškovou, zakladatelku organizace Ženy s.r.o. a magazínu Podnikavá žena,
 • mentorku a koučku Lenku Mrázovou, s níž si povíte, jak zacházet s vaším časem a jak ho využít na maximum,
 • Lucii Višňákovou a Davida Svobodu z Design-restart.cz, což jsou jedni z nejvíce profilovaných lektorů workshopů Canvy v ČR a Velké Británii a nasazování vizuální komunikace do firem,
 • Janu Jáčovou, zakladatelku UOL účetnictví, která vám prozradí, jak nastavit čísla a cíle ve vaší firmě či na volné noze,
 • Olgu Pohl, specialistku na copywriting, díky které se naučíte psát o svém byznysu a produktu,
 • Michalu Stražovskou, somatickou koučku, UX researcherku, bývalou happiness manažerku společnosti ZOOT, která dorazí s tématem Jak na nápadu na podnikání neprodělat gatě,
 • Lucii Krausovou, účetní, ekonomku a lektorku, jež bude mluvit na téma Chci na mateřskou a pracuji na IČ – jak na to?

Zde se můžete podívat na celý program 👉 PROGRAM KONFERENCE

Můžete doporučit přednášky, které by si žádná podnikavá žena neměla nechat uniknout?

Rozhodně si vyslechněte téma Jak kouzlit s malým rozpočtem, kde získáte přehled nástrojů, které vám ulehčí podnikání a jsou zdarma. Podobné téma bude Jak na jednoduchý finanční plán pro mé podnikání. Na konferenci dostanete taky návod od Kateřiny Tygl, specialistky na digitální marketing a online projekty, jak přemýšlet marketingově a dělat jen ty věci, které dávají vzhledem k vašemu produktu či službě smysl. Věříme, že společně přijdete na to, jak nevyhodit mnoho peněz za marketing, a přesto stvořit vlastní marketingovou strategii tak, aby fungovala. Katka získala zkušenosti nejen na domácí scéně, ale taky při jejím působení v Paříži a jiných zemích.

Uslyšíte také 4 byznysové příběhy dvou mužů a dvou žen, kteří s vámi budou sdílet své zkušenosti o tom, co se jim v podnikání povedlo a co by udělali příště jinak. Mluvit budou například:

 • Kateřina Pospíšilová, Project Manager, EMEAR Partner Enablement, Cisco, která nasbírala zkušenosti jak z korporátů, tak i z odvětví start-upu nebo v neziskové sféře,
 • Karolína Malá, zakladatelka menu2many, která je nejenom skvělá projektová manažerka, ale také rozjíždí projekty BabyCityGuide a Visual Consulting,
 • Jiří Rostecký, zakladatel online magazínu Mladypodnikatel.cz, nebo také Kateřina Braithwaite, lektorka, koučka, mentorka v projektu BW TaLKS s.r.o., a Jiří Benedikt, úspěšný freelancer a podnikatel.

Zbude na konferenci prostor pro dotazy?

Ano. Osvěžení přinesou panelové diskuze, kde nakousneme ošemetné téma Komunikace v byznysu mezi mužem a ženou. Panelovou diskusí bude provádět Michael Rozsypal, novinář a moderátor z Českého Rozhlasu Plus.

Co si přítomné ženy mohou představit pod pojmem večerní networking?

To je taková třešnička na dortu. Jde o večerní networkingovou grilovačku na terase se speciálně namíchaným drinkem pro naši konferenci. Přijďte ochutnat!

Pokud někdo nebude chtít ochutnat jen drink, ale také atmosféru a zajímavá témata, kam a kdy přesně dorazit?

Celý den, včetně večerního networkingu, se koná 14. června na jednom místě, a to v příjemném prostředí restaurace a konferenčních sálů Etnosvět na Praze 2, jen pár kroků od I. P. Pavlova. Registrace na workshopy poběží týden před konferencí, tak nezaváhejte!

V ceně vstupenky budete mít celodenní program přednášek, 2 panelové diskuse a 3 workshopy. Nebude chybět ani výborný oběd, občerstvení po celý den a dostatečný pitný režim. Káva může téct proudem. A můžete využít také slevu na taxi po Praze.

Ženy v Byznysu.

Více informací se dozvíte na stránkách konference, nebo se přidejte k události na Facebooku, kde sdílí aktuální informace.

No a pokud máte dotaz nebo podnět, napište holkám rovnou na e-mail: alena@zenyvbyznysu.cz

Sdílejte:

Patnáctiletá praxe v tvorbě různých textů mluví za vše. Copywriterka Lenka dokáže pomocí textů „prodat" vše od zápalek až po nové BMW. Textařinou žije už od střední školy, kdy propadla novinařině, psaní knihy a následně i marketingu.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top