skip to Main Content

5 nejlepších webů pro sdílení dokumentů

Možná si vzpomínáte na nedávný příspěvek na blogu, který pojednával o tzv. repurposingu obsahu, tedy česky řečeno o recyklaci obsahu. Neuplynulo od té doby mnoho času a některé z technik jste se mohli sami naučit.

Psali jsme například o tom, jak z článků na blogu můžete vytvořit e-book a jak ho dále propagovat. Publikovali jsme také článek o tom, jak propagovat videa. Dále jste se mohli dozvědět, že vámi vytvořené texty můžete snadno přetvořit v prezentaci a dále je používat jako čerstvý obsah. V dnešním článku se podíváme na další možnost, jak webový obsahu znovu použít. Znáte 5 nejlepších webů pro sdílení dokumentů?

Co to je sdílení dokumentů

Sdílení dokumentů je jednou z dalších možností, jak znovu použít texty, se kterými jste si dali práci a napsali je. Že jste o podobné technice zatím neslyšeli? Není divu, v Čechách moc známá není. Už z podstaty své povahy se hodí spíše pro propagaci mezinárodních projektů, ale v obsahovém marketingu a recyklaci má své místo. Proto by byla škoda ji nezmínit. Z hlediska SEO a obsahového marketingu je totiž velice efektivní.

Jak sdílení dokumentů funguje

V první fázi musíte mít připravený samotný text. Může se jedna třeba o poučný článek nebo jakýkoliv jiný užitečný dokument, který jste vytvořili. Článek poté z vašeho blogu převedete do PDF podoby. Odstraníte z něj nepotřebné věci pro PDF verzi, jako jsou bannery, mezery, některé obrázky či reklamy, a když budete mít vytvořenou PDF verzi, nahrajete ji na weby určené pro sdílení dokumentů.

Hlavní výhoda sdílení dokumentů je, že weby, které tuto službu poskytují, jsou vysoce autoritativní. Máte tak velkou šanci (zvolíte-li stránce vhodný titulek a další on-page prvky SEO), že se článkem prosadíte před konkurencí. Službu podobné této dříve plnily katalogy PR článků, ale s přitvrzováním algoritmu vyhledávače Google jsou podobné techniky dávno neefektivní a nebezpečné. Kromě evidentního posunu článku v SERPu na přední pozice má využití webů nabízejících sdílení dokumentů tyto další výhody:

  • Můžete posílit vaši důvěru či autoritu
  • Vytvoříte nové zpětné odkazy
  • Můžete získat nové poptávky

Pojďme se nyní podívat na weby, které podobné služby nabízejí a vy je můžete pro zlepšení vašeho podnikání snadno využít.

1. Scribd.com

Nejznámější platformou pro sdílení dokumentů je určitě web Scribd.com. Znáte ho? Pokud ne, zkuste začít uvažovat o publikaci dokumentů právě na něm. Má největší autoritu. Dalo by se říct, že je největší knihovnou dokumentů na světě. Měsíčně ho navštíví miliony návštěvníků.

Scribd

2. Issuu.com

Issuu.com je další z řady významných služeb pro sdílení dokumentů. Stejně jako Scribd.com patří k těm nejkvalitnějším. Najdete na něm tisíce publikací – zejména časopisů, katalogů a novin.

Issuu

3. DocStoc.com

DocStoc.com je známá mezinárodní platforma podporující malé a střední podnikatele. Všechny dokumenty, které si dokážete pro podnikání představit, najdete pravděpodobně tady. Na DocStocu se nachází přes dvacet miliónů hodnotných zdrojů včetně videí, článků a tipů na zlepšení produktivity pro podnikatele.

DocStoc

4. Evernote.com

Evernote je služba z trochu jiného spektra a hodí se spíše na interní sdílení dokumentů mezi členy vaší firmy. Její použití je snadné. Navíc máte díky ní přístup ke svým dokumentům takřka odkudkoliv.

Evernote

5. PDFcast.org

Pro snadné veřejné či soukromé sdílení dokumentů ve formátu PDF použijte web PDFcast. Služba je zdarma.

PDFCast

Závěr

V článku jsem vám představil 5 nejznámějších webů pro sdílení dokumentů. Některé z nich jsou více známé, jiné méně. Používáte vy sdílení dokumentů jako jednu z forem recyklace obsahu?

Sdílejte:

Konzultant Včeliště.cz se zaměřením na obsahové strategie, copywriting a SEO. Více o něm naleznete na Impleo.cz nebo sledujte jeho Twitter a Google+

4 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top