skip to Main Content

5 nejzajímavějších infografik z listopadu 2014

Vítejte u posledního letošního výběru zajímavých infografik z webů ceskeinfografiky.cz a nejinfografiky.cz. V listopadu tu máme všehochuť – od pozitivního přístupu k práci přes náklady na děti až po platby nákupů přes internet. Podíváme se i na 7 snadných kroků ke koupi nemovitosti a na to, jak jsou na tom české weby běžící na WordPressu. Příjemné čtení.

1. infografika – 18 způsobů, jak být pozitivní v práci

Nesnášíte svou práci? Co takhle ještě před tím, než začnete hledat novou, zkusit 18 způsobů, jak vidět věci v práci pozitivněji?

Pozitivní pohled na svět dokáže změnit mnohé. Pěkné prostředí a pozitivní přístup opravdu může každou situaci posunout do produktivnější a konstruktivnější fáze.

V této infografice se můžete inspirovat 18 “akcemi” a způsoby chování, které vám umožní cítit se v práci spokojeněji.

 • Co třeba zkusit si po ránu cestou do práce pustit do sluchátek nebo v autě vaši oblíbenou hudbu?
 • Zkuste si svůj den detailně naplánovat a začít pracovat brzy ráno, ať máte na všechno dostatek času a netrpíte stresem, že nestíháte.
 • Možná by pomohlo jít si ráno před prací zacvičit?
 • A co takhle vyhnout se tomu, že první co uděláte je, že projedete maily, které vás opět vystresují? Soustřeďte se na to, co máte daný den udělat a na své naplánované úkoly.
 • Dopřávejte si pravidelné pauzy a vyplňte je něčím příjemným. Káva a poklábosení s kolegy nebo telefonát někomu milému vám pomůže získat nadhled a dodá vám sílu do další práce.
 • Podporujte se navzájem. Diskutujte s kolegy, nebojte se říci si o radu a pomoc.
 • Když máte volno, vypněte – a to tak, že úplně!

18_způsobů_jak_být_pozitivní_v_práci

2. infografika – 7 kroků ke koupit nemovitosti

Krok 1. – Můžete požádat o úvěr?

Než se pustíte do jakéhokoli plánování, ověřte si, zda na hypotéku dosáhnete a jestli máte k dispozici počáteční vklad. Připravte se a nenechte se překvapit poplatky za vyřízení úvěru, za znalecký posudek nemovitosti a jiné hypoteční poplatky.

Krok 2. – Najděte si místo svých snů

Vytipujte si několik nemovitostí, v nichž byste mohli najít svůj nový domov. Kromě nemovitosti si prověřte i celou lokalitu a klidně dejte do řeči s místními. Ti vám nejlépe řeknou, jak se na tomto místě žije.

Krok 3. – Jděte do toho!

Máte vybráno? Udělejte kupní nabídku a dohodněte se s prodejcem na prodeji. Pokud budete jediný zájemce nebo potřebuje majitel nemovitost prodat rychle, smlouvejte. Ihned po koupi požadujte stažení nemovitosti z nabídky realit.

Krok 4. – Čas na hypotéku

Hypotéka je běh na dlouhou trať, proto nikdy nepodceňujte její podmínky. Při žádosti o ni si promyslete, zda chcete výši splátek zafixovat a na jak dlouho. Samozřejmostí je stanovení časového horizontu, v němž byste hypotéku rádi splatili.

Krok 5. – Zjistěte cenu nemovitosti

O odhadnutí ceny nemovitosti kvůli určení výše hypotéky se může postarat společnost, u níž budete mít úvěr veden, nebo se můžete obrátit na odborníky a nechat si provést kompletní analýzu. Toto řešení je pochopitelně o něco dražší.

Krok 6. – Oslavte svůj nový domov!

Jakmile dojde k ocenění nemovitosti, převedení vlastnických práv a k úspěšnému sjednání hypotéky, můžete bouchnout šampaňské a začít slavit. Gratulujeme, máte nový domov!

Krok 7. – Stěhování. Konečně!

Že je lepší vyhořet, než se stěhovat? To rozhodně neplatí, pokud si vyberete spolehlivou stěhovací firmu, která vám zaručí i zaplacení škod způsobených stěhováním vašich věcí. Začněte ladit interiér i exteriér podle svého gusta, zapište si do kalendáře první splátku a užívejte si svého nového bydlení!

7_kroků_ke_koupi_nemovitosti3. infografika – Kolik nás stojí naše ratolesti?

Těhotenství ženy a nový člen rodiny přináší kromě radosti a štěstí neoddělitelně také určité výdaje. Některé jsou naprosto nezbytné, jiných se můžeme s lehkým svědomím vzdát.

Co všechno si budoucí maminky (a tatínkové) pořizují a kolik přesně je péče a výbava pro děti stojí? To zjišťoval internetový průzkum jisté rodinné banky pupečníkové krve, do kterého se s vyčíslením nákladů dle vlastní zkušenosti zapojilo téměř 500 rodičů.

Z výzkumu vyplývá, že téměř celý průměrný měsíční plat v České republice věnují budoucí rodiče na úhradu nákladů spojených s těhotenstvím a porodem. Za lékařské vyšetření před porodem, za cvičení pro těhotné, těhotenské oblečení, 3D ultrazvuk, zajištění porodníka podle svého výběru, epidurální anestezii a příplatek za nadstandardní pokoj zaplatí mladá rodina průměrně 21 963 Kč.

Výdaje na potomky samozřejmě rostou s tím, jak rostou oni. Inu, malé děti – velké výdaje, velké děti – ještě větší výdaje.

kolik_stojí_naše_ratolesti

4. infografika – České weby a WordPress

Víte, že téměř polovina WordPress webů je potenciálně nebezpečná? Co s tím? Aktualizujte! 

Pro svou přednášku na nadcházející 4. WordPress konferenci potřeboval Vladimír Smítka z Lynt Services získat data, a proto se rozhodl provést výzkum 1000 nejnavštěvovanějších českých webů, aby zjistil, kolik z nich používá WordPress, a zda jsou pravidelně aktualizované.

Dnešní infografika vám přehledně zprostředkuje informace o tom, na kterých serverech weby běží, v čem jsou PHP weby tvořeny, jaké verze WordPressu jejich správci používají a nakolik rizikové je používání neaktualizované verze WordPressu.

ceske-weby-a-wordpress-550x1874

5. infografika – Platby nákupů přes internet

I přes různé platební možnosti stále 34,6 % lidí upřednostňuje nákup na dobírku. Nejčastěji to jsou lidé mezi 40 a 55 lety z Plzně a Středočeského kraje. V porovnání Čech a Moravy je pak dobírka o něco méně využívaná na Moravě.

27,6 procent dotázaných se setkalo s problémem při dodání zaplaceného zboží. 7,5 procentu respondentů pak objednané zboží nedorazilo vůbec.

90 procent dotázaných by uvítalo možnost uhrazení za nákup až po obdržení a kontrole objednaného zboží.

Nejčastější problém při doručení uhrazeného zboží:

 • 13,6 % Přišlo mi jiné zboží, než jsem si objednal.
 • 16,7 % Objednávka nedorazila kompletní.
 • 50,7 % Zboží nepřišlo vůbec.
 • 19 % Jiný.

platby_nákupů_přes_internet

Doufám, že vás některé z infografik z dnešního souhrnu zaujaly, a že sledujete náš profil na Pinterestu nebo na Facebooku. Krásný předvánoční čas!

Jak si vytvořit vlastní infografiku

Stáhněte si návod na vytvoření infografiky a zvládněte to vlastními silami!

Sdílejte:

Zakladatel projektu Včeliště. Pracuje na mnoha českých i zahraničních projektech, pro které zajišťuje optimalizaci pro vyhledávače.

2 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top