skip to Main Content
Zachraňte včely a další 11 skvělých infografik!

Milujeme infografiky a přírodu aneb Přehled TOP 12 infografik posledních 6 měsíců

Infografiky zkrátka zbožňujeme. Tato obrázková a nenásilná forma předávání informací návštěvníkům si nás prostě a jednoduše získala. Proto není divu, že infografiky jednak tvoříme pro naše projekty i klienty, ale také pracujeme na dvou projektech, které se právě informacemi nabitými obrázky zabývají: ČeskéInfografiky.cz a NejInfografiky.cz. A jako vždy pro vás máme výběr toho nejlepšího z obou projektů. Která infografika si získala vás?

1) Zachraňte včelky!

Proč zachránit včelky? – Infografika

Ochrana přírody a převážně pak ohrožených druhů je rozhodně zajímavé a důležité téma. A když jde o včelky? Tak taková infografika se u nás jednoduše musí objevit! Včelky jsou důležitou součástí ekosystému, bohužel ale také snadno podléhají insekticidům a dalším chemikáliím, které je možné nalézt v ovzduší. Proč a jak tedy chránit včelky? To se dozvíte v infografice!

2) Jak nastartovat dětský mozek

S rozkošnou infografikou snadno nastartujete dětský mozek

Ačkoli jsou nyní prázdniny, nastartovat dětský mozek není nikdy špatná volba – bude se to hodit nejpozději v září. Že na nastartování mozku vašeho rošťáka nepomůže ani to nejkvalitnější palivo? My říkáme, že pomůže: stačí je jen vhodně zvolit. Palivo ve formě ovoce, oříšků a ginkgo biloby dodá mozku pořádnou rychlost. Ještě lepšího výsledku pak dosáhnete, pokud se zbavíte toho, co mozek zpomaluje, jako jsou polotovary, fast food či příliš mnoho sladkostí. Jakých zásad se tedy v dětském jídelníčku držet? Infografika poradí

3) Cheatsheet pro Adobe CC

Tahák pro práci s Adobe CC se vám rozhodně může hodit – Infografika

Používáte Creative cloud? Pokud si bez kompletního grafického portfolia od Adobe nedokážete představit ani jediný den, pak vás jistě potěší praktická infografika: cheatsheet klávesových zkratek pro ty nejzajímavější programy. Ať už je vaším denním chlebem kreslení v Illustratoru, úpravy ve Photoshopu nebo spíše kouzla s DTP v InDesign, grafika vám jistě usnadní práci!

4) Návod na pěstování balkonovek

Kdo by nechtěl pěstovat tzv. „balkonovky“ a mít terasu plnou rozkvetlých truhlíků nebo šťavnatých plodů? Až na pár alergiků snad nikdo takový ani neexistuje, proto jistě oceníte praktický návod, jak na balkonovky. Infografika vznikla v českém prostředí, proto je také uzpůsobená na míru tomu, co se pěstuje na našich středoevropských balkonech. Trochu času ještě máte, tak neváhejte, nakupte truhlíky a sazeničky a pusťte se do toho!

5) Slavná filmová casina

Milujete akční filmy? My rozhodně ano! Ať už jde o Bondovky, Rockyho či komedie, občas si pořádnou dávku akce dáme líbit. A když se část děje odehrává v casinu, určitě si to necháme líbit. Která slavná casina všichni milovníci filmové zábavy rozhodně znají z mnoha úhlů a jaké budovy jsou v Hollywoodu nejslavnější? Infografika věnující se filmovému hazardu, tedy budovám casin, které si oblíbili filmaři, vám to prozradí.

6) Pro milovníky rocku a metalu

Rockovo-metalová infografika

Česká infografika potěší všechny milovníky tvrdé hudby: mapuje totiž letní hudební festivaly, na kterých zní rock, metal či různé „-core“ styly. A to nejen z klasických hledisek, jakým je například datovaný seznam, počet návštěvníků či průměrná cena vstupenek, ale také skrz různé podstatně zajímavější statistiky – třeba počet zničených paliček či přepočet na hodiny muziky. Tak s námi nasajte festivalovou atmosféru

7) Káva a čaj jako podpora zdraví?

Infografika nabídne pádné důvody, proč milovat kávu a čajMilujeme kávu a čaj! Těchto vynikajících horkých nápojů se nedokážeme vzdát ani v tom nejparnějším létě – a podle infografiky plné kofeinu dobře děláme. Káva i čaj v sobě totiž skrývají množství zdraví prospěšných látek, příznivě působí na mozkovou činnost i krevní oběh a pomáhají s hubnutím. Zkrátka a dobře – i přes názory skeptiků jsou prospěšné pro naše zdraví. Zjistěte, jak přesně!

8) Kupujete tepelné čerpadlo? Nedělejte tyto chyby

Jak koupit tepelné čerpadlo bez chyb a problémů – Infografika

Odborníci z webu Abeceda čerpadel se dlouhodobě snaží vymýtit bludy, které mezi zájemci o tepelná čerpadla i samotnými distributory kolují. Ve svých infografikách tak za pomoci atraktivní grafiky a jazyka srozumitelného i pro laiky radí všem, kdo zvažují pořízení čerpadla a rádi by na vytápění svého domova pořádně ušetřili. V této infografice tak zmapovali desítku nejčastějších chyb, kterým je nejlepší se při pořizování čerpadla vyhnout. Neudělejte je taky!

9) Řečtí a římští bohové: znáte je všechny?

Najdeme je napříč všemi epochami, od antické literatury až po současné fantasy filmy. Jejich jména používáme v nejrůznějších přirovnáních a metaforách – většina z nás jich však zná jen pár. O kom je řeč? Přece o obyvatelích Olympu – řeckých bozích a jejich římských ekvivalentů. Jak říkali Athéně v Římě a jak se v Řecku jmenoval Vulkán? Co reprezentovala jednotlivá pohlaví a hlavně: co se s bohy stalo? Božská infografika zná na tyto otázky odpověď!

10) Broker IQ Option v číslech

IQ Option je hvězdou v oblasti binárních opcí – Infografika

Pokud se zajímáte o binární opce, dost možná vám neuniklo jméno IQ Option. Jde o velice rychle rostoucího brokera, který má za cíl perfektní servis pro své uživatele i jejich vzdělávání. Investice s tímto brokerem je tak naprosto snadná a stane se příjemnou zábavou. A jak si IQ Option vedl v minulých letech a co pro své uživatele přichystal? To vše zjistíte v krásné české infografice!

11) Pirátská typologie nejhorších klientů

Infografiky od Togglu naprosto milujeme, ve 100 % případů totiž stojí za to. Ta, která nás uchvátila naposledy, ukazuje typy nejhorších klientů, se kterými se potkávají agentury, firmy i freelanceři, a to na pirátském motivu. Pokud jste rádi brázdili mořské vlny s Jackem Sparrowem nebo se v dětství vydávali na Ostrov pokladů, rozhodně si tuto infografiku nenechte uniknout. Vlastně… nenechte si ji uniknout, ať už děláte a máte rádi úplně cokoli. A střezte se létajícího Holanďana!

12) Obrat e-commerce v roce 2016

Obrat e-commerce v roce 2016 – Infografika

Trocha statistiky ještě nikdy nikoho nezabila – a nádherná minimalistická infografika z dílny Heureky tak v našem přehledu rozhodně nemůže chybět. Grafika mapuje stav e-commerce v roce 2016 a přehledně znázorňuje, jak to loni vypadalo s e-shopy. Kde je možné pozorovat výrazný nárůst a kde zůstala čísla zhruba stejná? Kterým oborům se dařilo více? A co obrat z e-shopů? Přesně to v infografice zjistíte!

Sdílejte:

1 komentář k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top