skip to Main Content
srdce

Milujeme infografiky aneb 5 nejzajímavějších květnových infografik

Květen je již pár dní za námi, a tak je načase si shrnout pět nejpovedenějších infografik minulého měsíce. Vůbec největší úspěch u našich čtenářů měla následující minimalistická infografika poukazující s nadsázkou na to, že „je lehčí vytvářet fyzikální zákony, komunikovat s Bohem a založit USA, než v EU prodávat zelí“. Sdíleli jsme ji na naší Facebook page Nejlepší infografiky z ČR. Dejte nám na ní lajk a žádná infografika vám již neunikne. Do komentářů zde nebo tam se nám můžete také svěřit, co si o této kontroverzní infografice myslíte.

Nyní již ale k vybraným infografikám!

1. Infografika Občané EU a dobrovolnictví

První infografika je česká a pochází z dílny Evropského parlamentu (EP). Dozvíte se v ní, že v době vytvoření infografiky (tedy před přistoupením Chorvatska v polovině roku 2013 do Evropské unie) se věnovalo 24 % občanů EU27 nějakému typu dobrovolnictví. EP navrhl při této příležitosti vytvořit centrální portál EU věnovaný dobrovolné činnosti.

Obcane EU a dobrovolnictvi - infografika - nahled

2. Infografika Jaký je rozdíl mezi manuálem a automatem

Druhá infografika je anglická a popisuje výhody a nevýhody aut s manuální a automatickou převodovkou. Lidé mají tendenci si vybírat automat nebo manuál spíše na základě osobní zkušenosti než ceny. Je ale samozřejmě vhodné zvážit všechny faktory, než učiníte finální rozhodnutí, tedy nákup.

Jaky je rozdil mezi manuálem a automatem - infografika - nahled

3. Infografik Češi rádi nakupují na internetu

Třetí infografiku vytvořila Asociace pro elektronickou komerci. Předkládá v ní data o tom, že rádi nakupujeme online, pouze 3 % lidí nikdy nenakoupila na internetu. Porovnává také například rozdílný přístup žen a mužů k internetovému nakupování.

Cesi radi nakupuji na internetu - infografika - nahled

4. Infografika Vliv Foursquare

Čtvrtá infografika je pro ty, které zajímá sociální aplikace Foursquare, protože se zabývá tím, jak ovlivňuje naše rozhodování o tom, kam se vydáme. Možná vás překvapí, že většina (86 %) uživatelů se “začekuje” na Foursqaure alespoň jednou denně!

Vliv Foursquare - infografika - nahled

5. Infografika 10 nejčastějších chyb nováčků ve vydělávání peněz na internetu

Poslední infografiku má na svědomí Tomáš Poner a vyjmenovává v ní deset nejčastějších chyb nováčků ve vydělávání peněz online. Je to například prokrastinace, přehlcení informacemi, nerealistické výsledky nebo snaha pracovat sám. Poučte se z nich.

10 nejcastejcich chyb novacku ve vydelavani penez na internetu - infografika - nahled

Minulé měsíční souhrny infografik

Závěr

Pevně věřím, že jste si oblíbili sledování infografik stejně jako my – nechce se mi tomu věřit, ale v létě už to bude dokonce rok, co pravidelně publikujeme české a zahraniční infografiky na našich dvou webových projektech Českéinfografiky.cz a Nejinfografiky.cz. Pokud jste ještě ani jeden z nich nezaregistrovali, můžete to dohnat právě teď. V různých kategoriích se nastřádalo již tolik infografik, že si rozhodně každý vybere. 🙂

Jak si vytvořit vlastní infografiku

Stáhněte si návod na vytvoření infografiky a zvládněte to vlastními silami!

Sdílejte:

Tereza vyhledává informace, upravuje dokumenty a zpracovává korekturu článků a textů. Spravuje také www.nejinfografiky.cz a www.ceskeinfografiky.cz. Její největší vášní je hudba.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top