skip to Main Content
srdce

Milujeme infografiky aneb 5 nejzajímavějších lednových infografik

Je začátek nového měsíce, a tak vás jako vždy čeká krátký shrnující článek o nejzajímavějších infografikách publikovaných během minulého měsíce na webových stránkách našich dvou infografikových projektů – ČeskeInfografiky.cz a NejInfografiky.cz. Věřím, že to pro vás není žádná novinka. Podívejte se ale, jestli vám v lednu neuteklo následujících 5 infografik. Které to byly?

1. Infografika Čím se živí 7 miliard lidí

První anglická infografika, kterou máte možnost vidět celou pod tímto textem, přehledně znázorňuje, čím se živí 7 miliard lidí na naší planetě. Máte představu, kolik je na světě dětí do 15 let a kolik lidí pracuje v zemědělství?

Cim se zivi 7 miliard lidi - infografika

2. Infografika Jak internet změnil způsob výuky

Druhá anglická infografika si klade otázku, jakým způsobem změnil internet vzdělávání. Že je wikipedia nejpoužívanějším zdrojem informací, nemůže nikoho překvapit. To, že neuvěřitelných 85 % vysokých škol používá při přijímacích řízeních sociální sítě, už možná ano. Protože infografiku vytořili v seo.com, dozvíte se také, na jakých univerzitách v Americe se SEO učí.

Jak internet zmenil zpusob vyuky - infografika - nahled

3. Infografika Počitatelná a nepočitatelná podstatná jména v angličtině

Třetí infografika přehledně zpracovává nekonečný problém začátečníků, kteří se učí angličtinu: počitatelná a nepočitatelná podstatná jména. Připomeňte si na několika příkladech v rychlosti, která jsou která.

Pocitatelna a nepocitatelna podstatna jmena v anglictine - infografika - nahled

4. Infografika Ústava ČR  s výkladem pro Miloše Zemana

Čtvrtá infografika, která se vám evidentně velmi líbila, nabízí výklad Ústavy České republiky (nejen) pro našeho prezidenta Miloše Zemana. Připomeňte si důležité články našeho základního dokumentu – co prezident podle zákona smí a nesmí?

Ustava CR s vykladem pro Milose Zemana - infografika - nahled

5. Infografika Staňte se legendou obsahového marketingu

A na závěr se podívejte na tematickou infografiku o obsahovém marketingu. Co považují marketéři za nejefektivnější kanály obsahového marketingu a jakým způsobem obsah vytváří?

Stante se legendou obsahoveho marketingu - infografika - nahled

Minulé měsíční souhrny infografik

Závěr

Doufám, že vás vybrané infografiky zaujaly. Před pár dny jsme mimochodem na naší Facebookové stránce Nejlepší infografiky z ČR a celého světa překročili milník 100 fanoušků, z čehož máme velkou radost. Motivuje nás to pro vás pravidelně vybírat i nadále zajímavé infografiky. Pokud dáváte přednost Pinterestu, můžete nás sledovat (i) na něm. Díky za přečtení a budu se těšit zase za měsíc zde na blogu Včeliště.

Jak si vytvořit vlastní infografiku

Stáhněte si návod na vytvoření infografiky a zvládněte to vlastními silami!

Sdílejte:

Tereza vyhledává informace, upravuje dokumenty a zpracovává korekturu článků a textů. Spravuje také www.nejinfografiky.cz a www.ceskeinfografiky.cz. Její největší vášní je hudba.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top