skip to Main Content
srdce

Milujeme infografiky aneb 5 nejzajímavějších srpnových infografik

A jsem tu opět s pravidelnou dávkou „obrázků“ – informačních grafik. Tento měsíc jsme zabrousili více do gastronomie – losos, pivo a ovoce… Nebudou však chybět ani české infografiky o změnách nákladů na elektřinu za posledních dvanáct let nebo o kvalitě života u nás v tuzemsku. Račte si vybrat! 🙂

1. Infografika Jak se změnily náklady na elektřinu za posledních 12 let

Cena kWh od roku 2000 do 2012 vzrostla o 129 %. Průměrné roční náklady se zvedly z částky 7 264 Kč na 14 797 Kč, tedy o 106 %, zatímco průměrná měsíční mzda vzrostla pouze o 90 %. Srovnejte další údaje o elektřině a přečtěte si několik rychlých tipů, jak za ni ušetřit.

Jak se zmenily naklady na elektrinu za poslednich 12 let - infografika - nahled

2. Infografika Proč jíst ovoce

V léta konzumujeme jistě nejvíce ovoce za celý rok, často rovnou čerstvě natrhané z přírody. Vyznejte se díky této infografice v tom, co nám naše stromy a keře nabízí, a zaměřte se na plody, které mají ambici výrazně zlepšit váš konkrétní zdravotní stav. Chcete si udržet dobrý zrak či pevnou kůži, zvýšit hmotnost kostí nebo budovat odolnost vůči infekcím? Tak nezapomínejte jíst (dostatek) ovoce!

Proc jist ovoce - infografika - nahled

3. Infografika 7 důvodů, proč jíst lososa

Také losos je pro nás velmi prospěšný. Snižuje riziko deprese či kardiovaskulárních chorob a mnoho dalšího. V našich vodách ho sice nenaleznete, ale v lepších obchodech je jistě již běžně k dostání. Na farmářských trzích ho můžete sehnat dokonce i čerstvě přivezeného. Přesvědčte se sami, že se vám takový nákup vyplatí!

7 duvodu, proc jist lososa - infografika - nahled

4. Infografika České pivo

Češi jsou milovníci piva, nedají na něj dopustit. Následující anglická infografika má za cíl s naším pivem seznámit i širokou veřejnost a vybrala k tomu zajímavé informace. Tušili jste například, že máme v ČR už 250 minipivovarů a že z toho jen v Praze jich jsou dvě desítky? A jaká je ideální teplota piva, to už byste věděli?

Ceske pivo - infografika - nahled

5. Infografika Kvalita života ve městech ČR

Jak se vám žije v nějakém městě, je pochopitelně vaše subjektivní hodnocení. Existuje ale studie, která tvrdí, že nejlépe se u nás žije ve městě… A to se dozvíte v této červené infografice. 🙂 Obsahuje i moc hezké obrázky jednotlivých deseti vybraných měst, což už samo stojí za kliknutí a zhlédnutí.

Kvalita zivota ve mestech - infografika - nahled

Minulé měsíční souhrny infografik

Závěr

Doufám, že se vám náš výběr infografik na ceskeinfografiky.cz a nejinfografiky.cz líbí a že nás třeba i sledujete na našem facebookovém profilu, kde pravidelně – věřím, že úspěšně – publikujeme i jinak zajímavé obrázky, které stojí za to vidět. Pěkný konec léta všem!

Jak si vytvořit vlastní infografiku

Stáhněte si návod na vytvoření infografiky a zvládněte to vlastními silami!

Sdílejte:

Tereza vyhledává informace, upravuje dokumenty a zpracovává korekturu článků a textů. Spravuje také www.nejinfografiky.cz a www.ceskeinfografiky.cz. Její největší vášní je hudba.

2 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top