skip to Main Content
srdce

Milujeme infografiky aneb 5 nejzajímavějších infografik měsíce

Také milujete infografiky? My ano. Proč? Například proto, že informace v ní obsažené bývají zajímavé, snadno pochopitelné a lehce zapamatovatelné. Proto jsme se také letos rozhodli založit dvě webové stránky, kde se o ně s vámi budeme pravidelně dělit. V dnešním článku bych vám tyto stránky ráda představila.

O jaké weby se tedy jedná a co na nich najdete?

  • Zaprvé se jedná o stránku www.nejinfografiky.cz, na které naleznete nejzajímavější infografiky z celého světa.
  • Zadruhé jde o web www.ceskeinfografiky.cz, na kterém se nachází nejpovedenější infografiky z českého prostředí.

Kromě toho, že se na webech několikrát týdně objevují a budou nadále objevovat nové příspěvky s infografikami, nabízíme na nich i tvorbu infografik na míru. Na ukázky některých infografik, které jsme již vytvořili, se můžete podívat například zde. Nyní již ale k hitparádě.

Jaké infografiky nás tento měsíc zaujaly?

1. Jaká je síla atomové bomby?

Dokážete si představit, jak velká může být síla moderní atomové bomby? Jaká byla těch, které byly použity na Hirošimu a Nagasaki? Díky infografice od Maximiliana Bodeho ano. Rozdíl je samozřejmě obrovský.

https://nejinfografiky.cz/sila-atomove-bomby-infografika/

Sila atomove bomby - infografika - nahled

2. Kdo má na silnici největší šanci zemřít?

Kdy dochází nejčastěji k nehodám? Jaké jsou nejnebezpečnější automobily? Takové a další statistiky ohledně smrtelných nehod v následující infografice.

https://nejinfografiky.cz/smrtelne-nehody-infografika/

Smrtelne nehody - infografika - nahled

3. Infografika pro ty, kteří se chtějí dále vzdělávat

Říkají vám něco názvy webových stránek jako například Coursera, Memrise, Khan Academie, TED, Wolframalph nebo Freerice? Tato infografika obsahuje obsáhlý seznam 70 takových praktických webů – tedy týkajících se kurzů, videí, knih, hudby, programování, dokumentárních filmů a mnoho dalšího. Rozhodně stojí za prohlédnutí. Touto infografikou jsem byla upřímně nadšena, a tak kromě toho, že dané odkazy naleznete v obrázku, přepsala jsem je do textu, abyste si je mohly snadno otevřít.

https://nejinfografiky.cz/70-webu-co-vas-neco-nauci/

70 webu, co vas neco nauci - infografika - nahled

 4. Vztahy a mobily

Tato infografika je trochu z jiného soudku. Vytvořil ji český Vodafone a týká se vztahů a mobilních telefonů. Dozvíte se v ní, kolik procent lidí flirtuje pomocí telefonu nebo posílá erotické zprávy.

https://ceskeinfografiky.cz/vztahy-a-mobilni-telefony-infografika/

Vztahy a mobilni telefony - infografika - nahled

5. Jak se daří firmám z pohledu online marketingu?

Česká agentura NaJisto vytvořila infografiku, ve které zkoumala, jak jsou na tom malé a střední firmy z pohledu online marketingu a jak jsou připraveny na nastupující mobilní éru. V agentuře jistili například, že v České republice nemá třetina firem vlastní webovou prezentaci (v některých krajích se toto číslo blíží dokonce až polovině).

https://ceskeinfografiky.cz/jak-se-dari-malym-a-strednim-firmam-na-internetu-infografika/

Male a stredni firmy na internetu - infografika - nahled

Závěr

Pokud se vám naše stránky o infografikách líbí, podívejte se také na náš facebookový profil nebo nás sledujte na Pinterestu. Můžete se rovněž na samotných stránkách přihlásit k odběru našeho newsletteru, abyste po zadání emailu mohli každý měsíc získat tipy na ty nejpovedenější infografiky. Budeme rádi i za komentáře, co si o našich webech myslíte.

Jak si vytvořit vlastní infografiku

Stáhněte si návod na vytvoření infografiky a zvládněte to vlastními silami!

Sdílejte:

Tereza vyhledává informace, upravuje dokumenty a zpracovává korekturu článků a textů. Spravuje také www.nejinfografiky.cz a www.ceskeinfografiky.cz. Její největší vášní je hudba.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top