skip to Main Content

Milujeme infografiky aneb Přehled TOP 12 infografik posledních 6 měsíců

Dva weby, jedna sociální síť, půl roku a obrovské množství infografik, které tak milujeme! O čem to mluvíme? O naší lásce k infografikám a tematicky zaměřeným webům, které se této zábavné formě, jež baví i vzdělává, věnují. Na stránce České Infografiky pro vás publikujeme to nejzajímavější z českých luhů a hájů, web Nej Infografiky zase mapuje infografické trendy ve světě. Tyto poučné obrázky nás zkrátka baví – a to natolik, že pro ně máme i speciální účet na sociální síti Pinterest.

Z obrovského množství infografik, které najdete na našem Pinterestu, každý týden vybíráme jen to nejlepší pro naše stránky. V tomto článku pro vás ale máme ještě užší výběr – to nejlepší z nejlepšího. Ponořte se s námi do infografického světa a naučte se něco nového ze světa výživy, cestování, e-marketingu i psychologie!

 1. Proč se jí açai?

Pokud sledujete výživové trendy nebo alespoň pár food blogerek, nemohlo vás slovo „açai“ minout. Co už ale možná neznáte je příběh, skrývající se za touto bobulí, její původ, chuť či vliv na naše zdraví. To vše prozradí infografika v sympatické barvě zmíněného magického ovoce, tolik podobného borůvkám! Zjistěte, proč byste měli propadnout právě této rostlině.

Infografika o acai

2. Co na vás práskne vaše oblíbená barva?

Teplá, studená, neutrální… každý k nějaké části barevného spektra tíhneme. A každý k jiné – i do rodiny zelenomilců se může narodit milovník bílé, k temnooděncům občas genetika připoutá nějakého sluníčkáře, který jinou než žlutou barvu nezná. Každý jsme také jiný barevný typ; někomu nesluší červená a z dalšího dělá zrovna tato barva Miss World. A to je dobře – právě díky rozmanitosti v barvách, které se stávají našimi nejoblíbenějšími, je náš svět krásně barevný a není problém sehnat jakýkoli odstín, ať už chceme tričko nebo tapety. Ale jaký vliv mají jednotlivé barevné škály na naši psychiku a jakou povahu má člověk, který si tu či onu barvu zamiloval? Čtěte v super barevné infografice!

Co o vás prozradí oblíbená barva? – Infografika

3. Praktická mapa pro budoucí pejskaře

Plánujete si pořídit psa? Je to váš první domácí mazlíček a vy máte za to, že jste na tuto novou zodpovědnost perfektně připraveni? Nebo si nejste jisti, jaká rasa pro vás bude vhodná? Pak zpozorněte a alespoň rychle prolétněte infografiku, která mapuje největší změny a nejdůležitější faktory při pořizování pejska. A pokud se proklikáte i na webovou stránku, která s praktickou mapkou přišla, zjistíte i, jakou rasu byste si měli pořídit právě vy nebo kolik pravděpodobně dáte za veterináře.

Pořizujeme psa: na co se připravit?

4. Jak se vypořádat se zaměstnanci, kteří dělají problémy

Ne všichni jsme zaměstnanci roku a občas působíme potíže. Někdy je to naší vinou, jindy řízením osudu; někdy zkomplikujeme práci kolegovi, jindy život celé firmě. Chybovat je ale lidské, takže pokud patříte do této skupiny, nemusíte si dělat vrásky. Pak ale existuje úplně jiná, specifická skupina: problémoví zaměstnanci. Ti dělají problémy záměrně a často, případně pořád. Ať už jde o jejich přístup, chování, jednání či výsledky práce, zdá se, jakoby takoví lidé nechtěli nebo nemohli udělat nic správně. Co s nimi? Poradí praktická infografika!

Jak se vypořádat s „problémisty“? Infografika

5. Nahrazení vajíček nikdy nebylo jednodušší…

V dnešní době máme obrovské množství možností jak nahradit lepek, mléko či bílý rafinovaný cukr. V každém supermarketu potkáme speciální výživové oddělení a snad ve všech větších městech je alespoň jedna zdravá výživa. Jak ale na vajíčka? Ta jsou přeci snad všude; v každém sladkém receptu i většině slaných… Ať už je nemůžete nebo nechcete jíst, zrovna žádná doma nemáte nebo chcete jen odlehčit svůj jídelníček, infografika vám poradí, jak na ně – nebo spíše jak bez nich.

Jak žít bez vajíček?

6. Proč je chai tea jednoduše úžasný

Toužíte po elixíru zdraví, mládí a krásy? Jeden takový na vás čeká v každé druhé kavárně: orientální nápoj chai nebo chai tea. Kořeněný černý čaj, podávaný s rostlinným či živočišným mlékem je rozhodně nápojem, kterému byste měli podlehnout. Jednotlivé jeho složky jsou samy o sobě zdraví prospěšné – dohromady ale tvoří takřka tekutý zázrak, který navíc chutná výtečně. Proč byste měli svůj organismus prohřát tímto magickým nápojem se dozvíte v nádherné infografice v uklidňujících orientálních barvách.

Proč podlehnout kouzlu chai tea?

7. Co patří do letadla a které věci raději nechat doma?

Cestování a létání není výsadou jen letního období; stejně tak zima není pro létání výsadou jen zkušených cestovatelů. Za teplem nebo na lyže létají v zimě jak ostřílení matadoři, tak lidé cestováním nepolíbení. Právě ti nejvíce ocení infografiku, vytvořenou českému cestovateli přesně na míru ve spolupráci s letištěm Václava Havla. S touto infografikou a šikovnými seznamy se stejného portálu už nikdy na nic nezapomenete!

Infografika – co s sebou do letadla?

8. Taháček pro všechny pěstitele

Ať už pěstujete venku, v kuchyni za oknem nebo střídavě dle počasí a možností, určitě se vám bude hodit praktický pomocník, který mapuje všechny důležité termíny i pěstitelská fakta. Taháček, se kterým bude pěstování hračka a se kterým už nikdy nezapomenete na žádnou sklizeň. Bylinkový „cheat sheet“ se kromě nádherného grafického zpracování pyšní i komplexností a poměrně velkým počtem bylin, které jsou v něm zahrnuty. Zkrátka a dobře – s touto infografikou bude pěstování hračka!

Infografika – taháček pro pěstitele

9. Včeliští periodická tabulka SEO prvků

Milujeme infografiky tak moc, že pro vás tvoříme i své vlastní. A při vytváření této konkrétní jsme šli pro inspiraci až do chladného Ruska, kde chemik Mendělejev navrhl první verzi tabulky, kterou dnes známe jako periodickou tabulku prvků. My se nechali inspirovat a vytvořili jsme tabulku vlastní – plástvovou tabulku SEO prvků, ve které jsou všechny důležité faktory pěkně pohromadě a v logických souvislostech. Ačkoli se SEO tváří jako taková jaderná fyzika online marketingu, nakonec zjistíte, že to není vlastně žádná věda!

Periodická plástvová tabulka SEO prvků – Infografika

10. (Nejen) den v životě online marketéra

Rádi byste se jednou živili marketingem? Nebo vás jen zajímá, co takový marketér vlastně dělá, kolik toho za den musí zvládnout a jak vypadá jeho běžný den? Přehledná infografika vám takový běžný den ukáže a nejen to – poradí i, jaké schopnosti, vlastnosti a přednosti byste měli mít, pokud toužíte po kariéře v tomto oboru. A pokud už se marketingu věnujete, můžete se alespoň pobavit nad nápaditým zpracováním!

Den v životě digitálního marketéra – infografika

11. Zákazník vs. vaše mobilní aplikace

Všechny majitele e-shopů a webových stránek, kteří nabízejí také mobilní aplikaci, jistě potěší přehledně zpracovaný výzkum o využívání mobilních aplikací. Jaké nástroje jsou efektivní, jak můžete využít aplikaci na maximum a na co zákazníci reagují? Krásná zelená infografika ví o mobilních aplikacích určených k e-nákupům úplně všechno!

Infografika – Nákupy přes mobilní aplikaci

12. Lídr, vůdce, manažer: Kdo je kdo a jak je poznáte?

Odvěká otázka je zde zase: kdo je „jen“ manažer a kdo už vůdce či lídr? Jaký má náhled na svět manažer a jaký vůdce a jak tyto dva odlišné řídící pracovníky od sebe rozeznat? Třeba s pomocí dlouhé, ale zábavné infografiky, která mapuje povahové vlastnosti obou dvou a v nenásilné, příjemně kreslené formě vás i poučí. Jste manažerem a rádi byste se stali vůdcem? Pak vám prozradíme, na čem zapracovat!

Manažer vs. vůdce či lídr – Infografika

Sdílejte:

1 komentář k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top