skip to Main Content

5 nejzajímavějších infografik za srpen a září

V minulém týdnu jsme se podle kalendáře rozloučili s létem a přivítali podzim. S jeho nástupem se na nás začne ze stromů brzy sypat pestrobarevné listí, na nás se ale zatím z útrob internetu sesypala jen hromada zajímavých infografik. Z té jsme pro vás vybrali 5 nejzajímavějších, které vyšly na webech ceskeinfografiky.cz a nejinfografiky.cz!

1. infografika: Jak správně nosit školní batoh

Se začátkem školního roku naše děti opět začaly denně nosit těžké školní batohy. Jak správný batoh vybrat a jakým způsobem mu nastavit popruhy, aby časté a dlouhodobé nošení nemělo špatný vliv na držení těla a zdravotní stav dítěte? Zkuste prostudovat dnešní infografiku a alespoň trochu svým ratolestem ulehčit.

topgal_Jak_nosit_batoh
Se školním batohem nemusí být taková dřina, když víte, jak ho nosit

 

2. infografika: 10 důvodů, proč používat ghí

Následující infografika vám zavdá hned deset důvodů, proč běžně v domácnosti používat ghí. Že nevíte, co to slovo znamená, natož to, proč byste tu věc s tajemným názvem měli přijmout do svého všedního života?

Ghí, ghee nebo ghíčko, to vše je sanskrtský výraz pro přepuštěné máslo. Ajurvéda, 5 tisíc let stará indická medicína, považuje ghí pro jeho účinky na zdraví za elixír života. Přepuštěné máslo ale není žádná novinka ani v našich krajích. Naše babičky takto zpracovávaly máslo v době největší produkce mléka, aby se nezkazilo. Neměly k dispozici lednice a mrazáky a v této podobě jim máslo vydrželo ve sklepě velmi dlouho.

Ghí je čistý máselný tuk vyrobený podle starodávné ajurvédské receptury. Odpařením vody a oddělením mléčné bílkoviny získáváme čistý tuk obsahující celou řadu vitamínů, minerálů a antioxidantů, navíc s dlouhou dobou trvanlivosti bez nutnosti chlazení. Díky absenci mléčné bílkoviny je také vhodný pro lidi s intolerancí laktózy a kaseinu, celiakům a lidem trpícím poruchami zažívacího traktu pomáhá doplnit vitamíny A, D, E a K, které jsou rozpustné v tucích a proto obsaženy v ghí.

Konzumace přepuštěného másla podporuje zažívání a hubnoucí procesy v těle, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a pomáhá tělo detoxikovat. Omega 6 a omega 3 mastné kyseliny obsažené v ghí mají pozitivní účinky na celou nervovou soustavu.

Ghí nemusíte používat jen v kuchyni, i v koupelně najde své zastoupení. Hydratuje podrážděnou kůži a usnadňuje její hojení. Udržuje zásadité prostředí pokožky, čímž působí antisepticky.

Ještě s pořízením ghí váháte? Po prohlédnutí dnešní infografiky už nebudete: mažte ghí vyzkoušet!

infografika_ghi_mala
10 důvodů, proč používat ghí – Infografika

 

3. infografika: 10 míst, která stojí za to navštívit, dokud je to možné

Ne, toto není žádný další seznam míst, která musíte vidět, než zemřete, jakých je na internetu spousta. Toto je seznam míst, která musíte navštívit, než zemřou ona sama. Zatímco některá mají času relativně dost, protože je čeká ještě necelé století (Maledivy a Galapágy), jiná už mají opravdu namále.

Podle této infografiky má být do 5 let z důvodu znečištění ovzduší pro veřejnost uzavřen Taj Mahal, během následujícího čtvrtstoletí bude prý zničen druhý nejrozsáhlejší deštný prales světa a do 50 let se budeme moci rozloučit s Mrtvým mořem a jeho blahodárnými účinky na lidský organismus – dochází totiž k jeho vysychání.

Samotná infografika bohužel nic nezmění, pouze informuje. Pokud tedy můžete, vydejte se na cesty tam, kam to později už pravděpodobně nebude možné.

10-places-that-disappear
Některá zajímavá místa po celém světě už brzy budou muset být veřejnosti uzavřena anebo dokonce úplně zmizí z povrchu zemského.

 

4. infografika: Cesta revitalizace

Zamyslel ses někdy nad tím, že každodenní realitu neprožíváš jenom na fyzické úrovni? Vitální energie, mysl a duše jsou také součástí jednoho celku – tebe. Každá z těchto čtyř úrovní existence je pro Tebe stejně důležitá. Představuje totiž osobitý a nenahraditelný druh lidského bohatství. Proto skutečné bohatství získáš jedině z vyváženého rozvoje svého potenciálu na všech čtyřech úrovních vědomí, tedy na úrovni

  • fyzického těla,
  • vitálního těla,
  • mysli a
  • intuice.

Vydej se proto na Cestu revitalizace a využij všechny možnosti, které portál Spiritual-Planet nabízí pro rozvoj a obnovu všech úrovní Tvého vědomí.

① Můžeš objevit a prozkoumat svět spirituální ekonomiky.

Za pomoci spirituálních podnikatelů a jejich pestré nabídky produktů a služeb můžeš rozvíjet naplno svůj potenciál na všech úrovních vědomí.

② Nebo hledej inspiraci na blogu.

Můžeš si vybrat ty myšlenky, které právě teď nejvíc odpovídají tvým potřebám osobního růstu. Přizpůsob si revitalizaci na míru.

③V každém případě se přidej ke komunitě Spiritual-Planet.

Sdílej své dojmy a postřehy z Cesty revitalizace se stejně smýšlejícími lidmi. Vzájemná podpora nás všechny posune blíž k vlastní revitalizaci.

To vše tě dovede k dosažení prvního cíle tvé Cesty:

Jsme přesvědčeni, že i pro tebe může být zcela přirozeným stavem,

  • když máš pocit hlubokého zdraví,
  • když v Tobě volně proudí životní energie,
  • když je Tvoje mysl jasná a bdělá a Ty ji umíš ovládat i pozorovat,
  • když prožíváš pocit hlubšího propojení se všemi kolem Tebe.

Tady ale tvá Cesta ještě nekončí.

Když se ti povedlo zrevitalizovat na všech čtyřech úrovních vědomí, můžeš se vydat ještě dál. Dalším cílem tvého dobrodružství je to, co my nazýváme spiritualitou v akci. Spiritualita v akci znamená, že tě již neuspokojuje pracovat pouze na svém vlastním rozvoji. Nabyté bohatství teď toužíš zúročit ve prospěch své komunity. Přinášíš kulturní inovace, které odpovídají hodnotám trvale udržitelného rozvoje, a tím prodáváš poselství revitalizace dál. Jsi zářícím příkladem pro ostatní členy své komunity a společně s námi vracíš duši ekonomice.

 

 

cesta_revitalizace
Nastupte cestu revitalizace

 

5. infografika: co se děje v těle po vypití plechovky dietní coly

Mysleli jste si, že svému tělu alespoň trochu ulehčíte, pokud si místo klasické Coly dáte tu s menším obsahem cukru? Není tomu tak! Dietní Cola vyvolává v lidském organismu stejné reakce jako neodlehčená verze tohoto hojně konzumovaného nápoje.

Už během prvních deseti minut od konzumace stihne Cola udělat pěknou paseku v našich ústech – ničí zuby a výrazně ovlivňuje chuťové pohárky. Dále pití dietní Coly způsobuje ukládání tuků v těle a zvyšuje riziko vzniku cukrovky 2. typu, vysokého krevního tlaku a onemocnění srdce. Díky kombinaci vysoké dávky kofeinu a umělého sladidla (aspartamu) může vznikat lehká závislost podobná závislosti na kokainu – pravidelná konzumace neblaze ovlivňuje mozkové neuroreceptory. Plechovka dietní Coly nemá žádnou výživovou hodnotu, navíc tělo působením látek obsažených v tomto nápoji přichází o minerály a vodu – dochází k dehydrataci organismu.

Dnešní infografika přináší popis toho, s čím vším se naše tělo musí vyrovnat během první hodiny po vypití plechovky této „dietní“ dobroty.

infografika-dietni-kola
Biologické a chemické reakce v těle na dietní colu

 

Doufáme, že se vám výběr infografik za uplynulé dva měsíce líbil a že jste se díky němu dozvěděli alespoň pár nových zajímavostí. Pokud chcete mít přehled o podobných zajímavých i zbrusu nových infografikách, sledujte i náš Facebookový nebo Pinterest profil.

Sdílejte:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top