skip to Main Content
bloger

Copywriting 42× jinak: Unikátní seznam tematických webů, které stojí za pročtení

Copywritingu je dnes již mnoho druhů a odnoží. Copywriting byl ve své prapůvodní podobě považován za imaginární „potravu pro vyhledávače“.

Dnes se ovšem více než zbytečně přeoptimalizované texty plné nesouvislých klíčových slov uplatňuje unikátní a smysluplný text, který baví nejen vyhledávače, ale především čtenáře. Jak ale takový text vytvořit?

Pokud se copywritingu sami věnujete nebo s ním teprve začínáte a hledáte zajímavé informace, rady, tipy i triky, máme pro vás rovnou 42 tematických webů (nejen) o copywritingu, které nesmí uniknout vaší pozornosti. Tak pozor, začínáme!

 1. Nejlepší Copywriter: Pavel Šenkapoun je ve světě internetového marketingu opěvovanou legendou. Tematický blog i knihy, které slaví na pultech knihkupectví nevídaný úspěch – to vše a ještě více naleznete na jeho webu.
 2. Otto Bohuš: Jeden z nejuznávanějších českých copywriterů předává um a znalosti na svém blogu. Kopu inspirace můžete načerpat i z jeho populárního e-booku Pište jako copywriter nebo knihy Orbis Tweetus.
 3. Jan Ambrož… jediný copywriter: O Honzovi se ve světě copywritingu taktéž hodně vypráví. Zúčastnit se můžete jeho školení, přednášek a řadu informací se dozvíte na jeho webu, Facebooku nebo Twitteru.
 4. Michaela Weikertová: Míša zazářila se svými 365 copy triky, tenkrát ještě se svým rodným příjmením Mužíková. Triky si dodnes můžete stáhnout jako e-book.
 5. Dobrý Copywriter: Jeden z nejznámějších copywriting webů u nás vede zkušený a všemi mastmi mazaný copywriter Richard Dobiáš. Kromě realizace zakázek se věnuje také školení a psaní blogu, na kterém naleznete nespočet praktických rad i informací.
 6. Včeliště.cz: Obsáhlý a neustále aktualizovaný blog + celá jedna sekce věnovaná obsahovému marketingu.
 7. Digitální Nomádství: Blog (nejen) pro digitální nomády plný zajímavých článků o copywritingu a dalších přidružených disciplínách.
 8. Anna Sálová: Anička se dělí o své znalosti na svém blogu. Je ale zároveň spoluautorkou příručky o copywritingu a autorkou knihy Kreativní marketing.
 9. Copykiller: Lucie Koubek je přebornice přes texty, zatímco Dušan Souček exceluje v prodejních strategiích. Spojením vzniklo silné duo, které ostatní inspiruje na svém blogu.
 10. Sibiřanka: Editorka Tchibo blogu a copywriterka Marie Háková je zároveň blogerkou. Její články o copywritingu se rozhodně vyplatí sledovat a my udělujeme plusové body za inspiraci na pracovní playlisty.
 11. Netzin: Internetový magazín o copywritingu, marketingu a tvorbě webu.
 12. Jiří Rostecký: Také blog Mladého podnikatele je plný zajímavých článků o copywritingu.
 13. Marián Kábele – stratég obsahu & copywriter: Blog jednoho z nejúspěšnějších copywriterů u nás je plný tipů ze světa copywritingu i obsahu.
 14. Patrik Gajdoš: Zabývá se reklamními texty a marketingem. Velmi zajímavý je článek, ve kterém copywriteři doporučují knihy, které vás posunou na vyšší úroveň.
 15. Obsahová agentura: Obsahová agentura žije obsahem a prověřené tipy předává na svém blogu.
 16. Vladimír Vaněček: Proč sledovat stránky copywritera Vladimíra Vaněčka? Zajímavý je jak blog, tak mnoho testů, ve kterých si můžete prověřit své gramatické a stylistické dovednosti.
 17. Business PRO: Další příspěvky ze světa copywritingu.
 18. Blue System: Rady, jak vytvořit poutavý obsah a jak tento obsah dále rozšiřovat a udržet ho aktuální. Tipy, jak navrhnout vhodné firemní heslo.
 19. Martin Domes: Další z kurzů psaní a copywritingu – tentokrát pod vedením šéfredaktora nakladatelství Computer Press Martina Domese.
 20. Clip San: Příspěvky Vaška Krajňáka ze světa copywritingu.
 21. VimVic: Kurz pro všechny nadšence do marketingu a copywritingu.
 22. Prokop Software: Několik kurzů a školení pro začínající i zkušené copywritery.
 23. Lady virtual: Konzultanti internetového marketingu vám poradí nejen v oblasti copywritingu. Zjistěte, jak na web přivést více lidí a přimět je nakoupit právě u vás.
 24. Acomware: Další z webů, prostřednictvím kterých se můžete zúčastnit školení – tentokrát na téma individuálního copywritingu.
 25. Internetový marketing: Také na této stránce naleznete blog, který se věnuje nejen copywritingu, ale také dalším přidruženým oblastem.
 26. Martin Sova: Martin pořádá pravidelná školení a také píše magazín plný úvah i zajímavých článků.
 27. Studio x51: Necítíte se na sociálních sítích jako ryba ve vodě? Zúčastněte se tematického školení.
 28. ABChistory: Redakční blog nabízí spoustu zajímavého čtení z tak trochu jiné perspektivy.
 29. Petra Čaníková: Petra na svém blogu zveřejňuje recenze knih, ale i zápisky z přednášek a copy campů.
 30. SEO telos: I na blogu Lenky Kroutilové naleznete několik článků ohledně webového obsahu.
 31. Svět slov: Netradiční jazykové jevy vám osvětlí Ing. Miloslava Martínková ve svých článcích.
 32. Affilo: Další z blogů s copywriterskou tématikou. Nové články jsou přidávány na Twitter MarketingCesky.
 33. Inspirovník: Řada článků i kurzů, do kterých se můžete zapsat.
 34. Ondřej Baar: Ondra slibuje, že nám pomůže utratit méně a vydělat více. Jestli je to pravda, se přesvědčíte snadno na jeho webu, který je zároveň zajímavým blogem.
 35. Vaše texty: Také součástí této stránky je blog věnující se zejména gramatickým i stylistickým jevům.
 36. Edumatik: Zde se dozvíte informace o školení Copywriting – Psaní úspěšných prodejních textů pro internet.
 37. Psaní článků: Další web, na jehož blogu naleznete spoustu užitečných rad a informací (nejen) ze světa copywritingu.
 38. Radek Šikýř: Také Radek píše svůj vlastní blog, na kterém se dočtete řadu aktuálních informací nejen ze světa copywritingu.
 39. Copywriterka: Michala Gregorová na svém webu zveřejňuje unikátní „pracovní deník“ se spoustou zajímavých zápisků.
 40. Textovna: Několik zajímavých článků ze světa copywritingu a marketingu je součástí blogu.
 41. Anna Burdová: Zajímavé články nadějné copywriterky i ohlédnutí za uplynulými (nejen) copy událostmi.
 42. Daniel Beránek: Ani Dan nezůstává pozadu a dává do kupy blog o copywritingu, SEO & OL MKT a dalších oblastech online světa.

Víte o dalších? Dejte nám vědět!

Nenachází se ve výše zmíněných tipech web, kam rádi chodíte a čerpáte informace týkající se copywritingu a přidružených oblastí? Dejte nám vědět v komentářích pod tímto článkem a my obsah rádi doplníme!

Sdílejte:

8 komentářů k zobrazení

 1. Seznam skvělý. Až se divím, že v něm chybí Otto Bohuš, známý to tvůrce 3 dílného e-booku o Copywritingu. http://www.ottocopy.cz
  Michaela Mužíková se svými 365 copytriky v podobě kratičkých, ale přínosných citátů: http://www.365copytriku.cz a 1. copywriter/ka, který si vykasal rukávy i na textaci obyčejného inzerátu na Bazoš.cz 😉

  Samozřejmě by se dala otevřít kniha P. Šenkapouna a ze seznamu použité literatury, webů, článků, prezentací a e-booků vypisovat další, že ano;) Ale to by pak asi v „Komentářích“ bylo poněkud mrtvo;)

  Díky za přehlednou inspiraci českého copy na jedné kupě.
  PS: Čímto, že si Richard Dobiáš zaloužil obsazení 2 příček Vašeho žebříčku (bod 3. a 8.)? Přijde mi to trochu nefér vůči jiným. Třeba „Šenky“ má svůj blog přiřazen pěkně do 1. bodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top